Hakkımda

Coşkun TaşdemirMerhaba,

Ben Coşkun Taşdemir , yazılım mühendisiyim. Bu sitede başta gömülü sistemler olmak üzere değişik konularda yazılarımı  sizlerle paylaşıyorum. Gömülü sistemler konusunun çok önemli olduğunu düşünüyor ve bu konunun ülkemizde mümkün olduğunca tanınması için ufak da olsa katkıda bulunmak istiyorum.

Üniversite yıllarımda tanıştığım dijital elektronik ve mikroişlemcilerin o harika dünyasını keşfettikten sonra bu alana odaklandım. Üniversite mezuniyeti ve askerlik görevi sonrası şu anki adıyla Baykar Savunma firmasında İnsansız Hava Aracı projelerinde gömülü yazılım mühendisi olarak çalıştım. Bu süre zarfında hem ülkemizde daha yeni yeni oluşan harika bir alanda çalışma fırsatı buldum hem de görev-kritik gömülü sistemler alanında tecrübe kazandım. Bundan sonra da Siemens Türkiye ve farklı firmalarda yazılım mühendisi olarak çalıştım. Türkiye’de olduğum 2019 yılında da kendi şirketimi kurarak sektördeki çeşitli firmalar için eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdim.

Arduino platformu üzerine basılmış 2 kitabım bulunuyor. 2012 yılında piyaya sürülen Arduino kitabım konu üzerine yayınlanmış ilk Türkçe kitap oldu.

Sakarya Üniversitesi – Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde  Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği ve  Bilgi Üniversitesi’nde de İş yönetimi (MBA) bölümlerinden yüksek lisans derecelerim var.

Bir süredir yurtdışında yazılım mühendisi olarak çalışıyorum.  Bunun yanında yazılar yazmaya ve Youtube kanalımda videolar paylaşmaya devam ediyorum. Paylaşımlarım için beni sosyal medya hesaplarımdan ve Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz.

Profesyonel Özgeçmiş

Ayrıca Facebook üzerinde  web sitemi beğenebilir, yazdığım yazılara oradan da ulaşabilirsiniz:

Twitter Hesabım
Instagram Hesabım