Hakkımda

Merhaba,

Ben Coşkun Taşdemir , elektronik mühendisiyim. Bu sitede başta gömülü sistemler olmak üzere değişik konularda yazılarımı  sizlerle paylaşıyorum. Gömülü sistemler konusunun çok önemli olduğunu düşünüyor ve bu konunun ülkemizde mümkün olduğunca tanınması için ufak da olsa katkıda bulunmak istiyorum.

Üniversite yıllarımda tanıştığım dijital elektronik ve mikroişlemcilerin o harika dünyasını keşfettikten sonra bu alana odaklandım. Üniversite mezuniyeti ve askerlik görevi sonrası bir savunma sanayi firmasında İnsansız Hava Aracı projelerinde gömülü yazılım mühendisi olarak çalıştım. Bu süre zarfında hem ülkemizde daha yeni yeni oluşan harika bir alanda çalışma fırsatı buldum hem de görev-kritik gömülü sistemler alanında tecrübe kazandım. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde  Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği üzerine, Bilgi Üniversitesi’nde de İş yönetimi (MBA) üzerine yüksek lisans derecelerim var.

Gömülü sistemler ve gömülü yazılımlar konularında eğitimler veriyorum. Ayrıca yeni ürün geliştirme ve ar-ge konularında KOBİ ve Start-up firmalara danışmanlık yapıyorum.

Blogumdaki  yazılarla ilgili veya diğer konularda görüşlerinizi bana iletebilirsiniz.

Kurumsal Proje danışmanlığı ve eğitimler için benimle iletişim formu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Linkedin Profilim:

Profesyonel Özgeçmiş

Ayrıca Facebook üzerinde  web sitemi beğenebilir, yazdığım yazılara oradan da ulaşabilirsiniz: