LG G3 blog yazarları tanıtım etkinliğindeydim

G3_BlogggerEventGeçtiğimiz çarşamba akşamı (28.05.2014) Sodamedya ajansı ve LG Türkiye’nin davetlisi olarak LG’nin önümüzdeki haftalarda Türkiye’de piyasaya süreceği yeni telefonu G3’ün blog yazarları için düzenlenen tanıtım etkinliğine katıldım. Etkinlikte LG’nin mobil alanındaki faaliyetlerinden sorumlu yöneticileri ile de sohbet etme şansı bulduk.

lg_etkinligi_mcd_ctasdemir Öncelikle şunu söyleyeyim ki Güney Kore’nin başarısına hayranlık duyanlardanım. LG, Samsung, Hyundai gibi birçok küresel markaya sahip olan Güney Kore elektronik sektöründe de  önemli ülkelerden birisi.

LG Türkiye Genel müdürü Calvin Cho ile de yaptığımız sohbette bize LG’nin dünyadaki 3 panel üreticisinden birisi olduğunu söyledi. Aynı zamanda Türkiye’deki TV pazarında da LG’nin birinci olduğunu öğrendim. G3 modeli kıvrımlı bir tasarıma sahip. Bu tür tasarımlarda en büyük sorun bataryaların belirli biçimlere girmesinin zor olması. Cho, LG’nin kendi batarya üretim firmasına sahip olduğunu (LG Chemical) ve burada batarya teknolojileri konusunda da teknoloji geliştirdiklerinden bahsetti. LG’nin elektrikli araç bataryaları konusunda da önemli ürünlerinin bulunduğunu öğrendik.G3_Metallic Black_Range

G3 modelinin üst seviye telefonlar arasında önemli bir alternatif oluşturacağını düşünüyorum. Özellikle quad HD çözünürlüklü ekranı ve batarya süresi ile dikkat çekiyor. Tasarımı da çok hoşuma gitti. Üst model telefonlardan birini almak istiyorsanız G3’ü de bekleyip öyle karar vermenizi tavsiye ederim. G3’ün Türkiye fiyatı ve çıkış tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı

Etkinlik sonunda katılan blog yazarlarına LG’nin HBS730 bluetooth kulaklarından hediye edildi. HBS 730 ile ilgili bir tanıtım videosunu da şuradan izleyebilirsiniz.

Bu nazik davetleri için Sodamedya Ajans‘a ve LG Türkiye’ye teşekkür ediyorum. LG G3 ile ilgili ayrıntılı bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz.