Kısa Kısa…

Geçtiğimiz pazartesi günü (3 Eylül 2012) LG Türkiye’nin piyasaya yeni çıkaracağı projektörlerini tanıttığı etkinliğe davetliydim. LG değişik boyutlarda yeni projektör ürünlerini tanıttı. En küçük olan model neredeyse cebe sığacak büyüklükte ve gerçekten etkileyici idi. Ayrıca pasif 3 boyut gözlüklerle rahat bir şekilde, gözleri yormadan izlenebilen 3 boyutlu projektörden de oldukça etkilendiğimi söyleyebilirim. Gecenin sonunda 3 kişi LG projeksiyonlardan kazanma şansı elde etti. Maalesef kazananların arasında yer almadım ama LG bizi de eli boş göndermedi. Tarayıcı özellikli farelerinden hepimize hediye etti. Nazik davetleri ve hediyeler için LG Türkiye ve Sodamedya ajans‘a teşekkür ediyorum.

* * *


Arduino Türkiye olarak yeni dönemde etkinliklere devam edeceğiz. Yakın bir zamanda İstanbul Hackerspace‘de toplanmayı düşünüyoruz. Gelişmeler için bizi Arduino Türkiye sitesinden ve Facebook grubumuzdan takip etmeye devam edin.

* * *

Elektronik firmaları kendi mikrodenetleyicilerini içeren ucuz programlama kartları çıkarmaya devam ediyor. Son olarak Texas Instruments firması Stellaris serisi Cortex – M4 mikrodenetleyicilerinden içeren kartı için ön sipariş almaya başladı. 4.99 dolara satılacak olan kartlar 25 eylül’den sonra satışa çıkacak görünüyor.

* * *

Yakın bir zamanda Çizgi – Tagem üzerinde Arduino konusunda online bir eğitim açmayı düşünüyoruz. Henüz ayrıntıları netleşmemekle beraber 17-18 saatlik bir eğitim olmasını planlıyoruz. Ayrıntılar netleşince buradan ve Çizgi – Tagem sitesi üzerinden paylaşacağız. Eğitimde kitabımda yer alan konularla paralel olarak temel Arduino programlama konularını ele alacağım.

[ad#ad-1]