2-3 Kasım 2013 – Robotistan.com Arduino Başlangıç Eğitimi’ni gerçekleştirdik

eğitimBu haftasonu (2-3 Kasım 2013) Robotistan.com’un düzenlediği ve benim verdiğim Arduino Başlangıç Eğitimi’ni, İstanbul’da gerçekleştirdik. Benim açımdan oldukça keyifli ve verimli geçen bir eğitim oldu. Eğitim sonunda katılımcılardan da benzer şekilde olduğunu yönünde geri bildirimler aldım.
Eğitimde Arduino kitabımdaki konulara paralel olarak temel programlama ve Arduino fonksiyonlarının kullanımı ile ilgili örnekleri katılımcılarla beraber gerçekleştirdik. Eğitimin içeriği Arduino Başlangıç Eğitimi olsa da, temel C programlama ve elektronikle ilgili gömülü sistemler alanındaki tecrübelerimi de elimden geldiğince katılımcılara aktarmaya çalıştım. Tabi 2 günlük kısa süreli bir eğitimde bütün herşeye değinmek çok zor olsa da genel olarak birçok konuya değinmiş olduk.

Bununla beraber, bundan sonra yapacağımız eğitimleri şekillendirebilecek tecrübeleri de kazandığıma inanıyorum. İçerikle ilgili düzenlemeler yapıp farklı konu başlıklarında eğitimler açmayı da planlıyoruz. Bununla ilgili duyuruları robotistan.com üzerinden takip etmeye devam etmenizi tavsiye ediyorum. Robotistan e-posta grubuna kaydolduğunuzda duyuruları e-posta ile alma şansınız da olacaktır. Farklı ihtiyaçlar için açılabilecek eğitimler hakkında yorumlarınızı da yazının altında paylaşırsanız sevinirim.